Kirjaudu:


Valitse kaupunki

Haluatko sykettä elämään?

Rekisteröidy tästä!

Säbäliiga


Salibandyliigan sarjataulukko Excelissä: Sarjataulukko

Otteluohjelma: Kilpasarja

HUOM. tuomaroiva joukkue merkitty suluissa

ti 6.11.2018

klo 12:00-12:45 MPV vs RDc (Säbäjumalat) 3 – 4

klo 12:45-13:15 MPV vs Säbäjumalat (RDc) 3 – 9

klo 13:15 – 14:00 RDC vs Säbäjumalat (MPV) 4 – 1

To 15.11.2018

klo 12:00-12:45 Optimi vs Guggenheim (Metsis) 2 – 4

klo 12:45-13:15 Guggenheim vs Metsis (Optimi) 12 – 3

klo 13.15-14:00  Metsis vs Optimi (Guggenheim) 5 – 16

To 22.11.2018

12:45-13:15 MPV vs Guggenheim (Team Mestarit) 0 – 10

Ti 27.11.2018

klo 12:00-12:45 Metsis vs RDC (Agora Oilers) 3 – 5

klo 13:15-14:00 Metsis vs Säbäjumalat (Säbämeediot) 5 – 3

To 29.11.2018

Klo 12:45-13:15 Optimi vs RDC (Varnitsa) 2 – 6

Ti 11.12.2018

Klo 12.00-12:45 Säbäjumalat vs Guggenheim (SB Parru) 3 – 5

Klo 13.15-14.00 Optimi vs MPV (Team Mestarit) 5 – 5

To 17.1.2019

klo 12:00-12:45 Optimi vs Säbäjumalat (Guggenheim) 4 – 1

klo 12:45-13:15 RDC vs Guggenheim (MPV) 2 – 1

klo 13:15-14:00 MPV vs Metsis (RDc) 3 – 3

Toinen kierros: Kilpasarja

Ti 29.1.2019

klo 12.00-12:45 Guggenheim vs RDc (Metsis) 2 – 4

klo 12:45-13:15 RDc vs Metsis (Guggenheim) 7 – 1

klo 13.15-14:00 Guggenheim vs Metsis (RDc) 3 – 1

To 7.2.2019

klo 12.00-12:45 MPV vs Jönssin Locot (Optimi) 2 – 9

klo 12:45-13:15 Optimi vs Jönssin Locot (MPV) 5 – 13

klo 13.15-14:00 MPV vs Optimi (Jönssin Locot) 11 – 4

Ti 12.2.2019 (HUOM. KIERROS PERUTTU LIIKUNTAILTAPÄIVÄN TAKIA) –> 21.3.2019

klo 12:00-12:45 Guggenheim vs Säbäjumalat (Agora Oilers)

klo 13:15-14:00 Säbäjumalat vs RDC (Fides)

Ti 19.2.2019

klo 12:45-13.15 Metsis vs MPV (Mestarit) 5 – 2

Ti 26.02.2019

klo 13:15-14:00 Jönssin Locot vs Säbäjumalat (Säbämeediot) 8 – 2

To 28.02.2019

klo 12:00-12:45 Metsis vs Jönssin Locot (Säbäjumalat) 0 – 10

klo 12:45-13:15 MPV vs Säbäjumalat (Metsis) 4 – 7

klo 13:15-14:00 Säbäjumalat vs Metsis (MPV) 12 – 3

Ti 5.3.2019

klo 12:00-12:45 Guggenheim vs Jönssin Locot (MPV) 5 – 4

klo 12:45-13.15 MPV vs Guggenheim (Jönssin Locot) 2 – 7

klo 13.15-14:00 Jönssin Locot vs RDC (Guggenheim) 5 – 5

Ti 19.03.2019

klo 12:00-12:45 Optimi vs Metsis (RDC) 3 – 6

klo 12:45-13.15 MPV vs RDC (Optimi) 0 – 9

klo 13.15-14:00 Säbäjumalat vs Optimi (MPV) 5 – 1

To 21.03.2019

klo 12.00-12.45 Guggenheim vs Säbäjumalat (Agora Oilers) 5 – 0

klo 13.15-14.00 Säbäjumalat vs RDC (Fides) 0 – 5

Ti 26.03.2019

klo 12.00-12.45 Optimi vs RDc (SB Parru) 1 – 6

klo 13.15-14.00 Guggenheim vs Optimi (Varnitsa) 5 – 0

PUDOTUSPELIT: KILPASARJA (3x15min, vika 3min tehokasta, liiton tuomarit)

SEMIFINAALIT 2.4.2019

klo 12.00-13.00 Guggenheim vs Jönssin Locot

klo 13.00-14.00 RDc vs Säbäjumalat

PRONSSIPELI 11.4.2019

klo 13.00-14.00 Kilpasarjan pronssi

FINAALI 24.4.2019 KLO 17.00!

Otteluohjelma: Rentosarja

Huom. tuomaroiva joukkue merkitty suluissa

To 8.11.2018

klo 12:00-12:45 FC Fides vs Säbämeediot (Jönssin Locot) 4 – 7

klo 12:45-13.15 Säbämeediot vs Jönssin Locot (FC Fides) 0 – 7

klo 13.15-14:00 FC Fides vs Jönssin Locot (Säbämeediot) 0 – 13

Ti 20.11.2018

klo 12:00-12:45 Varnitsa vs SB Parru (Agora Oilers) 4 – 6

klo 12:45-13:15 SB Parru vs Agora Oilers (Varnitsa) 3 – 3

klo 13:15-14:00 Varnitsa vs Agora Oilers (SB Parru) 2 – 5

To 22.11.2018

12:00-12:45 Fides vs Team Mestarit (MPV) 3 – 4

13:15-14:00 Team Mestarit vs Jönssin Locot (Guggenheim) 0 – 12

Ti 27.11.2018

Klo 12:45-13:15 Agora Oilers vs Säbämeediot (Metsis) 2 – 5

To 29.11.2018

Klo 12:00-12:45 Fides vs Varnitsa (Optimi) 0 – 5

Klo 13:15-14:00 Varnitsa vs Jönssin Lokot (RDC) 0 – 8

Ti 11.12.2018

Klo 12:45-13:15 SB Parru vs Team Mestarit (Guggenheim) 2 – 4

 To 10.1.2019

klo 12:00-12:45 SB Parru vs Säbämeediot (Mestarit) 4 – 2

klo 12:45-13:15 Säbämeediot vs Team Mestarit (SB Parru) 5 – 3

Klo 13.15-14:00 Team Mestarit vs Agora Oilers (Säbämeediot) 5 – 3

Ti 15.1.2019

klo 12:00-12:45 Agora Oilers vs Jönssin Locot (SB Parru) 3 – 13

klo 12:45-13:15 Jönssin Locot vs SB Parru (Agora Oilers) 11 – 0

klo 13:15-14:00 SB Parru vs FC Fides (Jönssin Locot) 4 – 1

Ti 22.01.2019

Klo 12:00-12:45 Varnitsa vs Team Mestarit (Agora Oilers) 5 – 1

klo 12:45-13:15 FC Fides vs Agora Oilers (Varnitsa) 1 – 10

klo 13:15-14:00 Säbämeediot vs Varnitsa (FC Fides) 3 – 3

Toinen kierros: Rentosarja

Ti 5.2.2019

klo 12:00-12:45 Varnitsa vs Fides (Mestarit) 6 – 0

klo 12:45-13:15 Varnitsa vs Team Mestarit (Fides) 5 – 0

klo 13:15-14:00 Fides vs Team Mestarit (Varnitsa) 4 – 2

Ti 12.2.2019 (HUOM. KIERROS PERUTTU LIIKUNTAILTAPÄIVÄN TAKIA)

klo 12:45-13:15 Agora Oilers vs Fides (Säbäjumalat)

Ti 19.2.2019

klo 12:00-12:45 Team Mestarit vs SB Parru (Metsis) 0 – 5

klo 13:15-14:00 Säbämeediot vs Team Mestarit (MPV) 10 – 1

To 21.02.2019 (KIERROS PERUTTU)

klo 12:45-13:15 SB Parru vs Varnitsa (Optimi)

Ti 26.02.2019

klo 12:00-12:45 Agora Oilers vs Varnitsa (Fides) 4 – 3

klo 12:45-13:15 Fides vs Säbämeediot (Agora Oilers) 0 – 5

Ti 12.03.2019

klo 12:00-12:45 Fides vs SB Parru (Varnitsa) 4 – 6

klo 12:45-13:15 Säbämeediot vs Varnitsa (SB Parru) 1 – 4

klo 13:15-14:00 Team Mestarit vs Agora Oilers (Säbämeediot) 7 – 1

To 21.3.2019

klo 12:45-13.15 Agora Oilers vs Fides (Säbäjumalat) 7 – 7

Ti 26.3.2019

klo 12:45-13.15 SB Parru vs Varnitsa (Optimi) 0 – 1

To 28.3.2019

klo 12.00-12.45 Agora Oilers vs Säbämeediot (SB Parru) 2 – 4

klo 12.45-13.15 Säbämeediot vs SB Parru (Agora Oilers) 2 – 3

klo 13.15-14.00 Agora Oilers vs SB Parru (Säbämeediot) 0 – 8

PUDOTUSPELIT: RENTOSARJA (3x15min, vikat 3min tehokasta, liiton tuomarit)

SEMIFINAALI 9.4.2019

klo 12.00-13.00 Säbämeediot vs Varnitsa

klo 13.00-14.00 SB Parru vs Team Mestarit

PRONSSIPELI 11.4.2019

klo 12.00-13.00 Rentosarjan pronssi

FINAALI 24.4.2019 KLO 16.00!

Sarjataulukko

1. divisioona (kilpaliiga)

Joukkue Ottelut Voitot Häviöt Tasapelit Maaliero Pisteet
RDc 11 10 0 1 57 – 19 22
Metsis 11 3 7 1 35 – 76 7
Guggenheim 11 9 2 0 59 – 21 20
Säbäjumalat 11 4 7 0 43 – 47 8
Optimi 11 2 8 1 43 – 67 5
MPV 11 1 8 2 35 – 72 4
Jönssin Locot (Nousu) 6 4 1 1 49 – 19 18

Sarjataulukko

2. divisioona (Rentoliiga)

Joukkue Ottelut Voitot Häviöt Tasapelit Maaliero Pisteet
Agora Oilers 11 3 6 2 40 – 58 8
FC Fides 11 1 9 1 23 – 74 3
Varnitsa 11 6 4 1 38 – 28 13
SB Parru 11 7 3 1 41 – 32 15
Jönssin Locot (Nousu Kilpaan) 6 6 0 0 64 – 3 12
Team Mestarit 11 4 7 0 29 – 53 8
Säbämeediot 11 6 4 1 44 – 33 13